© U Gąsienicy  |  Realizacja: Creatio

Izba Regionalna

Prelekcje prowadzone w pięknej góralskiej chałupie

ornament3

Serdecznie zapraszamy Państwa do Izby Regionalnej “U Gąsienicy” na prelekcje o tematyce tatrzańskiej, czyli spotkania w formie posiadów, które pozwalają przez chwilę cofnąć się w czasie…

Prelekcje prowadzone przez Adama Gąsienicę odbywają się w tradycyjnej góralskiej chałupie, której wystrój stanowią autentyczne zbiory sztuki podhalańskiej. Opowieści o pierwszych osadnikach, zwyczajach pasterskich, legendach zbójnickich, muzyce i stroju przeplatane są prezentacją instrumentów oraz humorem góralskim. Zakres tematyki oraz dowcip dostosowany jest do wieku słuchaczy. Ilustrację do opowieści stanowią bogate zbiory rzemiosła artystycznego, pasterskich sprzętów użytkowych, strojów oraz instrumentów regionalnych.

Dopełnieniem opowieści jest prezentacja multimedialna, której pierwsza część zawiera stare fotografie, przedstawiające historię Zakopanego i okolic oraz postaci związane z regionem. Druga z kolei prezentuje panoramy tatrzańskie i jest jakby krótką wycieczką po górach z zaznaczeniem ciekawych szlaków, fauny i flory Tatr.

Prelekcje

Prelekcja trwa około 1.5 godziny. Każdy z tematów po wcześniejszym uzgodnieniu można rozszerzyć na życzenie słuchaczy zgodnie z ich zainteresowaniami. Dodatkowo istnieje również możliwość zamówienia poczęstunku w trakcie prelekcji.

Grupy zorganizowane prosimy o wcześniejszą rezerwację telefoniczną terminu prelekcji.

Goście indywidualni mogą dołączyć się do umówionej grupy.

Wszystkie informacje dotyczące prelekcji w Izbie Regionalnej można uzyskać pod numerami tel. +48 609 098 022 lub +48 18 20 198 13

Galeria zdjęć

Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej.

Formularz rezerwacyjny

Zapytaj czy mamy wolny pokój w wybranym prze Ciebie terminie